Recenze ojetého Mitsubishi ASX

//

prihlasenivozidel.cz

Dovoz Mitsubishi ASX?

Mitsubishi ASX je kompaktní crossover

ASX nemá problém s diesely, má dobrou výbavu, zajímavé ceny. Doporučuji nepřehlížet daný vůz, dozvíte se proč…

Mitsubishi přišlo na trh tzv. kompaktních crossoverů později než jeho evropští konkurenti, nicméně zájemcům o ojetý ASX to může být úplně jedno, neboť za své peníze dostávají velmi dobrý a odolný vůz. ASX vychází z podovzkové platformy většího outlanderu a objevil se na světě až v roce 2010. V roce 2012 proběhl „lehký facelift“   nicméně motory a technika zůstaly stejné, opět staré dobré japonské.. „když to funguje, proč to měnit“.

Motorizace pro ojeté Mitsubishi?

Dieselové motory ať už 1.6 s výkonem 84 KW a kroutícím momentem 270 n.m nebo i větší 2.2DI s výkonem 110 kw a velikým kroutícím momentem 360 N.M. při 1500 otáčkách jsou dobré motorizace, jsou silné, mají dobrou spolehlivost. Především 2.2 Di je Němci doporučovanou motorizací, navíc lze tyto motory kombinovat s pohonem 4X4.

Naproti tomu je jen jedna varianta v benzínu a to 1.6 s 86 kw, nicméně i ta jede slušně, tiše a je to „stará dobrá atmosféra bez turb, downsizingu apod.“ Benzínová 1.6 se dodávala pouze s předním pohonem, tak na to je jen třeba myslet pro horské oblasti.

Ojeté ASX nezklame ani uvnitř

Velikost vnitřního využití prostoru 4,3 m dlouhého ASX je dobrá, zpracování bez problémů. Jen si musíte zvyknout stejně jako u některých jiných japonských aut na specifické prvky a japonský design.

Bezpečnost je velmi dobrá vč. 7 airbagů, ESP je standard, jediné co se dá ASX vytknout jsou brzdy, prostě při intenzivnějším brždění mají tendenci slábnout, nicméně běžný uživatel nic nepostřehne. Co se podvozku týče, tak se ASX v zatáčkách může projevovat tak nějak neohrabaně, neboť odpružení je průměrné. Pokud nebudete zatáčky projíždět po „dvou“ kolech, tak nic nepostřehnete.

Jaký je závěr ojetého Mitsubishi ASX?

Pokud pomineme brzdy, tak ASX má u německé dekry velmi dobrý obrázek. Je jedno kolik má auto najeto, je vždy výrazně lepší, než je průměr třídy ať na motorech, podvozku, elektroinstalaci. Jediné, kde je průměrné jsou brzdy, leč nic není 100%.

Co se roku výroby týče, tak je jedno, jaký model vyberete, jen od roku 2012 proběhl již zmiňovaný facelift a od roku 2013 byly automatické převodovky.  Ojeté ASX si jistě zaslouží Vaší pozornost. Koukněte se na jedno ojeté ASX, které jsme dovezli . Pokud uvažujete o výměně Vašeho stávajícího auta, tak je to rozumná volba. Je nenáročné, drží cenu a zkrátka jezdí a co více od auta potřebujete. Chcete takové auto?

Kam dál?

sekce Kontaktujte nás s kontakty na naši společnost

sekce Auta na objednávku s vysvětlením toho, jak to u nás funguje

Contact

54122 Dev Drive
New York, NY 10060

+420 605 177 133

Kontakt

Connect

Subscribe

Join our email list to receive the latest updates.

Add your form here