Podvodné inzeráty na mobile.de a autoscout24.de

//

prihlasenivozidel.cz

Jako říše snů vypadá nákup vysněného plechového miláčka přes evropské inzertní stránky. I přes to, že již několikrát v odborném tisku na to byla veřejnost upozorňována. Stále se setkáváme se stejným problémem a proto si neodpustíme toto okomentovat i na našich webových stránkách.

Samozřejmě, že jsme realisté a žijeme v reálném světě. Je nám zcela jasné, že pokud někdo má náladu, chuť a čas objíždět černé prodejce po Evropě, tak mu nechceme brát iluze, protože občas někdo i pěkný kousek koupí.

Já chci ale upozornit na to, že se na internetu objevují podvodné inzeráty s neskutečně dobrou nabídkou, jako například BMW X6 35 D s maximální výbavou včetně xenonů, roku výroby 2010 v super stavu s několika tisíci kilometry za neskutečně směšné peníze.

Kdyby to byla pravda, tak věřte tomu, že je sem vozíme po kamionech či vlacích. Realita je ale jiná a tak je třeba u toho také myslet.

Jedná se o klasický podvod, kde buď není uvedeno telefonní číslo a nebo je neplatné. Donutí Vás tedy poslat e-mail, na který Vám dojde vesměs v angličtině odpověď, že majitel je zrovna ve Stockholmu a bla bla bla a zatím abyste o takto skvělou nabídku nepřišli je potřeba poslat prodejci přes účet zálohu ve řádu stovek nebo tisíců Eur. Odesláním zálohy to pro Vás končí.

Jak se bránit??

Zvedněte sluchátko telefonu a číslo z inzerátu naťukejte včetně předvolby dané země do telefonu. Většinou se ozve tádádí a je to jasné…

NA CO POZOR V INZERCI:

Mnoho nástrah je skryto již v inzerci. Vybíráme pět nejčastějších.

  • Uvádění ceny při využití finančního produktu (leasingu, úvěru), což běžně snižuje počáteční kupní cenu vozidla o nezanedbatelných 20 000 – 40 000 Kč, někdy i více. Případný leasing či úvěr, který „zvýhodněnou“ částku podmiňuje, samozřejmě přeplatíte o desítky, někdy i stovky tisíc.
  • Občas jsou ceny v inzerci uváděny DPH.
  • Pozor na „volavky“!. Jedná se o fiktivní inzerovaná vozidla, která v bazaru už dávno nestojí, nebo dokonce nikdy nestála. Obvykle jsou výrazně výhodná a se skvělými parametry. Důvod je jednoduchý. Když už prodejci někdo zavolá, nebo rovnou přijede „na plac“ nějaký jiný vůz si často koupí.
  • Uvádí-li prodávající servisní knihu, zdaleka to neznamená, že ji vůz skutečně má nebo je použitelná pro ověření jeho historie. 
  • Pokud je v inzerátu uvedeno, že je automobil nehavarovaný, nemusí to být vždy pravda. Často je vůz po havárii opravený, a pokud to odhalíte, na vaší námitku bude prodejce tvrdit, že není havarovaný teď v době prodeje.

Kam dál?

Contact

54122 Dev Drive
New York, NY 10060

+420 605 177 133

Kontakt

Connect

Subscribe

Join our email list to receive the latest updates.

Add your form here