Autobazary v Německu

//

prihlasenivozidel.cz

Když uvažujeme o koupi ojetého vozu z některého německého autobazaru, není třeba vydat se naslepo za hranice a německé autobazary obcházet.

V současné době mají největší německé autobazary své webové stránky, takže můžeme vybírat v době, kdy máme klid a čas. Další možností jsou virtuální – internetové německé autobazary.

Dobrý stav německých vozů

Koupit vůz z německého autobazaru se obvykle vyplatí. Za příznivou cenu lze koupit vůz s nadstandardní výbavou, v dobrém technickém a fyzickém stavu a jen pár let starý. Němci střídají vozy častěji než je v Česku obvyklé, jsou na svá auta opatrnějšínekouří v nich, garážují je, takže na německých autech není tolik znát zub času. Německé vozovky a dálnice jsou udržované, takže auta na nich netrpí jako u nás.

Můžeme si koupit a dovézt auto z Německa přímo od jeho majitele. Když nemáme konkrétní tip (což není moc obvyklé, leda bychom měli osobní vztahy s někým, kdo žije v Německu), procházíme on-line inzerci jednotlivých prodejců. Výhodou autobazarů proti nákupu vozu od soukromého majitele, je velký výběr. Dost často se stane, že si zájemce vybere přes internet nějaký vůz, vydá se pro něj, ale nakonec si přiveze docela jiný.

Umět německy

Důležitým předpokladem je znalost němčiny, protože jednání s majitelem, náležitosti kupní smlouvy, jednání na úřadech – to vše se bude dít v němčině. Pár slovíček a frází nestačí, neznalost jazyka v případě špatného nákupu neomlouvá. Německé autobazary mají až na výjimky webové stránky také v němčině, ale nabídka a prodej je transparentnější a s většími zárukami.

Nekupovat zajíce v pytli

Lidé zkušení v oblasti nákupu ojetých německých aut ovšem varují, že i v případě vozu z autobazaru je třeba jisté ostražitosti a že by se ke konečnému výběru a případnému nákupu neměl vydávat člověk sám, jestliže moc dobře nerozumí problematice a neumí dobře německy. Před konečným rozhodnutím je nutno auto odborně prohlédnout, a jedině zkušený odborník ví, na co se má zaměřit, kde nejčastěji bývá skrytý problém. Znalost němčiny je nutná jenem ke komunikaci s pracovníky autobazaru, ale rovněž ke kontrole dokladů k vozu, případně k domluvě s nějakou opravnou, která třeba v minulosti dávala vůz do pořádku.

Bazary poblíž hranic

Vzhledem ke vzdálenosti, respektive blízkosti od hranic jsou pro zákazníky z České republiky atraktivní autobazary v sousedících spolkových zemích, a to v Drážďanech (Sasko), v Řezně a v Mnichově (Bavorsko) a v Berlíně.

Nabízíme tipy na nejznámější a z Česka nejnavštěvovanější německé autobazary. Uvádíme jejich webovou adresu, protože na ní  lze nalézt i všechny ostatní potřebné údaje: adresa, otevírací doba, kupní podmínky, a podobně. A samozřejmě katalog.

Německé autobazary – výběr

Autobazary v Drážďanech

 • Praha – Drážďany 150 kilometrů, 1:40 hodiny jízdy.
 • Autobazary: autoexportcenterdresden.de, az-dd.de, autocenter-dresden.de, elbe-automobile.de, autohaus-dresden.de, automobile-dresden.com, auto.meinestadt.de

Autobazary v Berlíně

 • Praha – Berlín 340 kilometrů, 3:30 hodin jízdy.
 • Autobazary: hamel-automobile.de , 4x4ohnegrenzen.de, A-impex.de, Krauthahn-Berlin.de, ad-autodienst.de, mitte-automobile.de, autohaus-hagen.de, k-g-automobile.de,

Autobazary Řezno

 • Praha – Regensburg 260 kilometrů, 2:30 hodiny jízdy
 • ac-auto.de, auto-schindlbeck.de, autohaus-west.de, auktionshaus-ath.de, kfz-gradl.de.

Autobazary v Mnichově

 • Praha – Mnichov 385 kilometrů, 3:40 hodiny jízdy.
 • auto-aus-muenchen.de, autohaus-holzmueller.de, neuwagendiscount-24.de, saab-bauer.de, haeusler-automobil-gmbh.de

Portály internetových autobazarů

 • Auto.de
 • Automobile.de
 • AutoScout24.
 • Mobile.de
 • Webauto.de
 • WebMobil24.com

Kam dál?

Contact

54122 Dev Drive
New York, NY 10060

+420 605 177 133

Kontakt

Connect

Subscribe

Join our email list to receive the latest updates.

Add your form here